LOWARA

Dünyanın önde gelen teknoloji ve sanayi kuruluşlarından ITT Corporation, 3 ana faaliyet kolundan biri olan ve dünyanın en büyük pompa üretim grubu olan Akışkan Teknolojileri bölümünü ayrı bir şirkete dönüştürerek, 31 Ekim 2011 tarihinde resmi faaliyetlerine, XYLEM adı altında başlamıştır. Konusuna daha fazla odaklanabilmek ve hızlı ilerleyebilmek adına yapılan bu dönüşüm ile XYLEM adını alan firma; bünyesindeki 35 üst düzey marka ile konusunda küresel pazarın en büyük şirketi olmuştur. Merkezi White Plains, New York’ta bulunan XYLEM Inc., 3.8 milyar dolar geliri ve toplamda 12.000 çalışanı bünyesinde tutmaktadır.

XYLEM, eski Yunancada, bitkide suyu taşıyan dokuya verilen isimdir. Suyun doğada olduğu gibi en ideal şekilde taşınması fikrinden yola çıkarak odak noktasında su bulunan işimizde mühendislik açısından veriminin altını çizmektedir.

Şirketin önde gelen pompa markalarından biri olan İtalya merkezli LOWARA, firmanın "Konut ve Ticari Su" bölümünün yönetim birimi olarak 2004 senesinden bu yana faaliyet göstermekte 40 yıldan fazla süredir pompa ve su teknolojileri konusuna odaklanarak üretimini, ürün gelişimini ve dağıtımını en üst seviyeye taşımak için çalışmaktadır. Avusturya merkezli VOGEL markası ticari ve endüstriyel pazarda faaliyet gösteren yüzyıla yakın geçmişinde çok kademeli pompayı icat etmiş, üst düzey döküm teknoloji ile yüksek verimli pompalar üreten bir firma olmanın yanında mikro işlemcili frekans kontrol sistemi olan HYDROVAR'ın da üretim üssüdür.

Avrupa’da 4 farklı ülkedeki fabrikalarında EVSEL, ENDÜSTRİYEL, TARIMSAL VE TİCARİ PAZARLAR için yüksek kalitede fabrikasyon paslanmaz çelik pompa ve sistemler üreten ve Avrupa pazarının en önemli markalarından olan LOWARA ve VOGEL, Avrupa'da 25 şehirde bulunan kendi satış ofisleri, dünyada ise 65 ülkede belirlenmiş kriterlere sahip nitelikli distribütörleri ile güvenle temsil edilmektedir.

Pompa ve su teknolojilerinde uluslararası bir standart oluşturmak amacıyla ürünlerin teknolojik yapılarını sürekli geliştirmek ve daha üstün tasarımlı ve yeni ürünleri bünyesine katmak için yatırımlar yapan LOWARA ve VOGEL, Türkiye'deki firmasının güvencesi ile standartların üzerinde ürün ve servis hizmeti sunarak bir değer yaratabilme amacı ile hareket etmektedir.

Firmamız OMNİ ENERJİ, LOWARA Ankara Ana Bayii olarak çalışmasını sürdürmektedir.