GEL ARITMA / Oransal Dozaj Üniteleri

Kalsiyum ve magnezyum suda sertliği meydana getirir. Sert su ısındığında kireçtaşı ve karbondioksit oluşur. Kalsiyum karbonat tesisat içinde çökelir ve boru çeperlerine yapışır. Karbondioksit ise korozyona neden olur. Bu yüzden suyun oransal dozaj üniteleri gibi anti-scalant, anti-korozif uygulamalarla arıtılması gerekmektedir.

Üniteler polifosfat bazlı kimyasalları oransal olarak uygun miktarlarda (4 ppm) suya ilave eder. Bu işlem içme suyu özelliklerini değiştirmektedir. Ayrıca bakım masraflarını azaltmakta, enerji tasarrufu sağlamakta ve boru hattını korozyona karşı korumaktadır. Dozaj ünitesi kolayca su sistemine monte edilebilmektedir. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, boyler ve su ısıtıcılarından önce monte edilebilir.

Gereken dozlama; polifosfat bazlı kimyasallar kullanılarak oransal olarak yada uygun kimyasallarla birlikte dozaj pompası ve stok tankı kullanılarak gerçekleştirilebilir. Montajı çok kolay olan dozajlama sistemleri uzun yıllardan beri evsel (domestik) ve endüstriyel uygulamalarda kullanılmaktadır.

Bütün ürünler yüksek performans sağlayan en iyi kalite malzemeden üretilmiştir.